621SDCGI OverviewThere is a case option of 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) available for this clock divider. There is a Tube packaged with it. Normal operation is limited to 200MHz. As far as I can tell, it is mounted by Surface Mount. Electronic parts classified as Buffer are considered to be safety components. It is recommended to set the temperature to -40°C~105°C so the system can perform reliably. In order for it to function, a power source of 1.71V~3.465V V must be available. As a result, the output is LVCMOS.
621SDCGI FeaturesThe operating temperature of -40°C~105°C degrees
621SDCGI ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
621SDCGI Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~105°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Buffer |
| Voltage - Supply | 1.71V~3.465V |
| Output | LVCMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |