82P33814ANLG OverviewA QFN-serial number is attached to the packaging of this product, which is packaged in a case. Clock program has 72 terminations. Parts with 1.8V voltage are provided by the part. Run 260 using the peak reflow temperature of this part. A device with 1 has been detected. normaloperation is restricted to 650MHz frequency. 2010 parts of this part have been published. The Surface Mount mount is recommended. 72 pins are present on the device. There are 72 pins 72 this board. Temperatures below -40°C cannot be used for this device. Circuits application is recommended to operate at a temperature lower than 85°C. TELECOM CIRCUIT is the type of telecom IC used in the device.
82P33814ANLG FeaturesPeak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
with 72 Pins
82P33814ANLG ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
82P33814ANLG application specific timer applications.
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
| Factory Lead Time | 4 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | QFN |
| Number of Pins | 72 |
| Published | 2010 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 72 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) - annealed |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 1.8V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Pin Count | 72 |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 650MHz |
| Input | CMOS |
| PLL | Yes |
| Telecom IC Type | TELECOM CIRCUIT |
| Length | 10mm |
| Width | 10mm |
| Thickness | 1mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Voltage - Supply | 1.8V 3.3V |
| Output | CMOS, LVDS, PECL |
| Input | CMOS, LVDS, PECL |
| Ratio - Input:Output | 6:10 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH, Stratum |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |