82V3280PFG8 OverviewThere is a package named Tape & Reel (TR) that contains it. As part of the packaging, there is a serial number 100-LQFP associated with the product. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. As of the moment, the device has 1. In a normaloperation, there is 622.08MHz maximum frequency. Temperatures can be varied in the operating range of -40°C~85°C. A component can supply 3V~3.6V voltage. This component serves a single purpose Ethernet, SONET/SDH, Stratum. This output is intended to be CMOS, LVDS, PECL. Search for information about this part by using the IDT82V3280 base part number.
82V3280PFG8 FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of CMOS, LVDS, PECL
82V3280PFG8 ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
82V3280PFG8 application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Base Part Number | IDT82V3280 |
| Output | CMOS, LVDS, PECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 622.08MHz |
| Input | CMOS, LVDS, PECL |
| Ratio - Input:Output | 14:9 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH, Stratum |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Factory Lead Time | 5 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | LQFP |
| Number of Pins | 100 |
| Published | 2008 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Number of Terminations | 100 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Pin Count | 100 |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Input | CMOS |
| Telecom IC Type | TELECOM CIRCUIT |
| Length | 14mm |
| Width | 14mm |
| Thickness | 1.4mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |