82V3395BNLG OverviewThere is a package named Tray that contains it. As part of the packaging, there is a serial number 72-VFQFN Exposed Pad associated with the product. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. As of the moment, the device has 1. In a normaloperation, there is 644.53MHz maximum frequency. Temperatures can be varied in the operating range of -40°C~85°C. A component can supply 3V~3.6V voltage. This component serves a single purpose Ethernet, SONET/SDH. This output is intended to be CMOS, LVDS, PECL. Search for information about this part by using the IDT82V3395 base part number.
82V3395BNLG FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of CMOS, LVDS, PECL
82V3395BNLG ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
82V3395BNLG application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Base Part Number | IDT82V3395 |
| Output | CMOS, LVDS, PECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 644.53MHz |
| Input | CMOS, LVDS, PECL |
| Ratio - Input:Output | 4:4 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |