831742AGILF OverviewThere is a case of 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) in which it is packaged. Tube is the form in which it is packaged. It is recommended that the maximum value for normal operation is 700MHz. In this case, it is set up as Surface Mount. Electrical components classified as Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer are classified as such. It is recommended to set the temperature to -40°C~85°C in order to ensure reliable performance. The clock switch should operate with a voltage of 3V~3.6VV. As a result, it produces HCSL.
831742AGILF FeaturesThe operating temperature of -40°C~85°C degrees
831742AGILF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
831742AGILF Clock Buffers & Drivers applications.
Car
Aviation
Medical instruments
Furniture
Machine made
Clock signal duplication
Clock signal format conversion
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Output | HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 700MHz |
| Input | HCSL, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 4:2 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |