85357AG-01LFT Overview20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) case is available for the cut smart buffer. In case Tape & Reel (TR), the cut smart buffer is available. Normal operation has a maximum value of 750MHz. If this is the case, it will be mounted as Surface Mount. This electronic part is classified as Multiplexer. If you wish to ensure reliable performance, you should set the temperature to 0°C~70°C. In general, it should be able to work with a power source of 3.135V~3.465V volts. Buffer IC is LVPECL that is output. The structure belongs to the ICS85357-01 family of structures.
85357AG-01LFT FeaturesThe operating temperature of 0°C~70°C degrees
85357AG-01LFT ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
85357AG-01LFT Clock Buffers & Drivers applications.
Clock signal level shifting
High performance communication system
Data center
Cloud computing
Network
High speed industry
High-end consumer electronics
Data communication
Telecommunications
Computing
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Multiplexer |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | ICS85357-01 |
| Output | LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 750MHz |
| Input | HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL |
| Ratio - Input:Output | 4:1, 2:1 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |