9DB801CGLFT OverviewThere is a TSSOP-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. 48 terminations are present in it. Parts provide 3.3V volts. For 260, the peak reflow temperature of this part is used. There have been 2011 publications of this part. If you want to mount it with Surface Mount, that's what you should do. On this device, there are 48 pins. As a result, it includes 48 pins. Circuits application is essential that the minimum working temperature of this device not be below 0°C. Temperatures below 70°C degrees Celsius should be used. Circuits application is recommended that the supply voltage remain at 3.3V. A supply voltage of 3.465V is used for this part. Maintaining a supply voltage greater than 3.135V is required. There are parts related to the 9DB family that you can search for based on that family. Logic IC type PLL BASED CLOCK DRIVER is used. There are 1 elements in it.
9DB801CGLFT FeaturesPeak Reflow Temperature (Cel): 260
with 48 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
Logic IC Type: PLL BASED CLOCK DRIVER
9DB801CGLFT ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
9DB801CGLFT application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | TSSOP |
| Number of Pins | 48 |
| Published | 2011 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 48 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Pin Count | 48 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Elements | 1 |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Max Supply Voltage | 3.465V |
| Min Supply Voltage | 3.135V |
| Nominal Supply Current | 200mA |
| Family | 9DB |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Logic IC Type | PLL BASED CLOCK DRIVER |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.05 ns |
| Number of True Outputs | 8 |
| Input Conditioning | DIFFERENTIAL MUX |
| Length | 12.5mm |
| Width | 6.1mm |
| Thickness | 1mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |