9DMU0431AKILF OverviewThere is a Tube package that contains it. 24-VFQFN Exposed Pad is included in the case. Clock program is recommended to mount using type Surface Mount. The device contains 1. In normaloperation, the maximum frequency is 167MHz. The operating temperature is varied over a range of -40°C~85°C. Clock program is possible for the component to supply a voltage of 1.425V~1.575V. Its primary purpose is PCI Express (PCIe). As the output, LP-HCSL should be used.
9DMU0431AKILF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of LP-HCSL
9DMU0431AKILF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9DMU0431AKILF application specific timer applications.
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 1.425V~1.575V |
| Output | LP-HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 167MHz |
| Input | LVDS |
| Ratio - Input:Output | 2:4 |
| PLL | No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 24 |
| Published | 2006 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 1.5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Pin Count | 24 |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Max Supply Voltage | 1.575V |
| Min Supply Voltage | 1.425V |
| Power Dissipation-Max | 31mW |
| Operating Supply Current | 27mA |
| Family | 9DMU |
| Logic IC Type | LOW SKEW CLOCK DRIVER |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.05 ns |
| Number of True Outputs | 8 |
| Length | 4mm |
| Width | 4mm |
| Thickness | 900μm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |