9ERS3125BKILFT Overview56 terminations are present in it. Parts provide 3.3V volts. For 260, the peak reflow temperature of this part is used. There has been a detection of a device with 1. normaloperation can occur at a frequency of 400MHz. There have been 2009 publications of this part. If you want to mount it with Surface Mount, that's what you should do. On this device, there are 56 pins. As a result, it includes 56 pins. Circuits application is essential that the minimum working temperature of this device not be below -40°C. Temperatures below 85°C degrees Celsius should be used. Circuits application is recommended that the supply voltage remain at 3.3V.
9ERS3125BKILFT FeaturesPeak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
with 56 Pins
operate supply voltage at the range of 3.3V
9ERS3125BKILFT ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
9ERS3125BKILFT application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 56 |
| Published | 2009 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 56 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) - annealed |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Pin Count | 56 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| Input | Crystal |
| PLL | Yes |
| Length | 8mm |
| Width | 8mm |
| Thickness | 850μm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | ICS9ERS3125 |
| Output | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:18 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Intel CK505 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |