9FGL0251CKILF OverviewThere is a Tray package that contains it. 24-VFQFN Exposed Pad is included in the case. Clock program is recommended to mount using type Surface Mount. The device contains 1. In normaloperation, the maximum frequency is 100MHz. The operating temperature is varied over a range of -40°C~85°C TA. Clock program is possible for the component to supply a voltage of 3.135V~3.465V. Its primary purpose is PCI Express (PCIe). As the output, HCSL, LVCMOS should be used.
9FGL0251CKILF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL, LVCMOS
9FGL0251CKILF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9FGL0251CKILF application specific timer applications.
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Output | HCSL, LVCMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 100MHz |
| Input | Clock, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |