9FGV0431AKLFT OverviewThe package Tape & Reel (TR) includes it. In order to ensure the safety and security of the product, it is packaged in a case with a 32-VFQFN Exposed Pad-serial number. In general, Surface Mount is recommended as the mounting type. In the device, there are 1. Clock program is normalfor the operation frequency to be 100MHz. There is a wide range of operating temperatures for 0°C~70°C. Components can produce voltages of 1.7V~1.9V. Its main function is PCI Express (PCIe). A value of HCSL, LVCMOS is intended as an output. In order to search for information, you will use the base part number ICS9FGV0431. In order to supply this device package to the company, 32-VFQFPN (5x5) is its supplier.
9FGV0431AKLFT FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL, LVCMOS
9FGV0431AKLFT ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9FGV0431AKLFT application specific timer applications.
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-VFQFPN (5x5) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 1.7V~1.9V |
| Base Part Number | ICS9FGV0431 |
| Output | HCSL, LVCMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 100MHz |
| Input | Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |