9VRS4339BKLFT OverviewThere is a package named Tape & Reel (TR) that contains it. As part of the packaging, there is a serial number 56-VFQFN Exposed Pad associated with the product. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. In a normaloperation, there is 200MHz maximum frequency. Temperatures can be varied in the operating range of 0°C~70°C. A component can supply 1.05V~1.5V voltage. This component serves a single purpose Intel CK-Net. This output is intended to be Clock.
9VRS4339BKLFT FeaturesMounting Type: Surface Mount
run the output at th range of Clock
9VRS4339BKLFT ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9VRS4339BKLFT application specific timer applications.
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 1.05V~1.5V |
| Output | Clock |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | Crystal |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Main Purpose | Intel CK-Net |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Factory Lead Time | 7 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 56 |
| Published | 2013 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Number of Terminations | 56 |
| Terminal Finish | Tin (Sn) |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 1.5V |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Pin Count | 56 |
| Operating Supply Voltage | 1.5V |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 1.575V |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 25MHz |
| Height | 1mm |
| Length | 7mm |
| Width | 7mm |
| Thickness | 1mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |