9VRS4818AKLFT OverviewThere are 1 on the device. The maximum frequency for normaloperation is 108.75MHz. There are 2013 publised of the part. This device's minimum working temperature must not be less than 0°C. The operating temperature should be less than 70°C.
9VRS4818AKLFT FeaturesInclude 1 Circuits
9VRS4818AKLFT ApplicationsThere are a lot of Integrated Device Technology (IDT)
9VRS4818AKLFT application specific timer applications.
Network Attached Storage
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
| Published | 2013 |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 108.75MHz |
| Input | Crystal |
| PLL | Yes |
| RoHS Status | RoHS Compliant |