9ZXL0651EKILF OverviewThe package Tray contains it. In a 40-VFQFN Exposed Pad-shaped case, it comes. The recommended mounting type is Surface Mount. On the device, there are 1. For normaloperation, 400MHz is the maximum frequency. Variations are made in the range of operating temperature -40°C~85°C. The component can supply a voltage of 3.135V~3.465V. The main purpose of the component is Intel QPI, PCI Express (PCIe). The output will be HCSL.
9ZXL0651EKILF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
run the output at th range of HCSL
9ZXL0651EKILF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9ZXL0651EKILF application specific timer applications.
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Output | HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 400MHz |
| Input | Clock |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Intel QPI, PCI Express (PCIe) |