9ZXL1950BKLF OverviewThe Tray package contains it. There is a case with 72-VFQFN Exposed Pad included. Mounting type Surface Mount is recommended. The device has 1. normaloperation has a frequency of 150MHz. The operating temperature range of 0°C~70°C can be varied. Components can supply voltages of 3.135V~4.6V. The component's main purpose is Intel QPI, PCI Express (PCIe).
9ZXL1950BKLF FeaturesMounting Type: Surface Mount
Include 1 Circuits
9ZXL1950BKLF ApplicationsThere are a lot of Renesas Electronics America Inc.
9ZXL1950BKLF application specific timer applications.
Multi-function Printer
Wireless Access Point
Routers
Ethernet switch/router
PCI Express 2.0/3.0
Broadcast video/audio timing
Processor and FPGA clocking
Any-frequency clock conversion
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply | 3.135V~4.6V |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 150MHz |
| Input | HCSL |
| Ratio - Input:Output | 1:19 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | Intel QPI, PCI Express (PCIe) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |