| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Divider |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.465V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Frequency | 1.65GHz |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | AD9508 |
| Output | CMOS, HSTL, LVDS |
| Pin Count | 24 |
| Number of Outputs | 12 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 2.5V |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.465V |
| Power Supplies | 2.5/3.3V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 2.375V |
| Interface | I2C, SPI |
| Number of Circuits | 1 |
| Logic Function | Buffer |
| Input | CMOS |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Prop. Delay@Nom-Sup | 3.07 ns |
| Propagation Delay (tpd) | 3.07 ns |
| Max Duty Cycle | 61 % |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.965 ns |
| Height | 750μm |
| Length | 4.1mm |
| Width | 4.1mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |