![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 14 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-LSSOP (0.220, 5.60mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-VSOP |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2010 |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Applications | Digital Audio Interfacing |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V |
| Base Part Number | AK4117 |
| Function | Audio Receiver |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I2S |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |