![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 14 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Number of Pins | 24 |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C~105°C |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Published | 2015 |
| Part Status | Last Time Buy |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Modulator |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V 5V |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Type | Analog, Digital |
| Voltage Supply Source | Analog Digital |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |