![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 14 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 25-VFBGA, WLCSP |
| Number of Pins | 25 |
| Operating Temperature | -30°C~85°C |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Published | 2012 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2A (4 Weeks) |
| Number of Terminations | 25 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Max Power Dissipation | 425mW |
| Voltage - Supply | 1.7V~5.5V |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| Base Part Number | AN30182 |
| Number of Outputs | 8 |
| Output Voltage | 2.4V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 600mA |
| Voltage - Output 1 | 2.4V |
| Output Current | 600mA |
| Max Output Voltage | 2.4V |
| Voltage - Output 2 | 2.4V |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (6) |
| Min Input Voltage | 2.5V |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Max Input Voltage | 5.5V |
| Supply Current-Max (Isup) | 0.6mA |
| Current - Output 1 | 600mA |
| Voltage - Output 3 | 3.3V |
| Min Output Voltage | 800mV |
| Current - Output 2 | 600mA |
| w/Sequencer | No |
| Voltage/Current - Output 1 | 0.8V~2.4V 600mA |
| Current - Output 3 | 300mA |
| Voltage/Current - Output 2 | 0.8V~2.4V 600mA |
| Voltage/Current - Output 3 | 1V~3.3V 300mA |
| Length | 2.2mm |
| Width | 2.2mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |