![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Package | Tube |
| Mfr | ams OSRAM |
| Product Status | Obsolete |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Series | - |
| Type | Data Acquisition System (DAS) |
| Output Type | Analog, Digital |
| Input Type | Analog, Digital |
| Current - Supply | 5 mA |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C~125°C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Interface | Serial |
| Operating Supply Current | 5mA |
| Current - Supply | 5mA |
| RoHS Status | RoHS Compliant |