![]()
Add to cart |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Product Category | AC DC Converters, Offline Switchers |
| Series | - |
| Packaging | Alternate Packaging |
| Package-Case | 8-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Supplier-Device-Package | 8-SOP |
| Watt | - |
| Output-Isolation | Isolated |
| Internal-Switch-s | Yes |
| Voltage-Breakdown | 650V |
| Topology | Forward |
| Voltage-Start-Up | 13.5V |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 8.9 V ~ 26 V |
| Duty-Cycle | - |
| Frequency-Switching | 200kHz |
| Fault-Protection | Over Temperature, Over Voltage |
| Control-Features | - |