![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 14 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Number of Pins | 48 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2009 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 48 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Video Encoder |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Applications | Camera |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Base Part Number | BU652* |
| Pin Count | 48 |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Operating Supply Current | 38mA |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V~3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.5V 3.3V |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Video Standard | PAL; NTSC |
| Length | 7mm |
| Width | 7mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |