![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 10 Weeks |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2012 |
| Part Status | Not For New Designs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Audio Decoder |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Applications | Desktop Audio, MP3, USB |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | BU94502 |
| Number of Outputs | 1 |
| Max Output Current | 1A |
| Interface | On/Off |
| Output Configuration | High Side |
| Voltage - Supply, Analog | 3V~3.6V |
| Fault Protection | Over Temperature, Reverse Current |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |