![]()
Add to cart |
| Contact Plating | Gold |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 52-TQFP |
| Number of Pins | 52 |
| Weight | 258.292505mg |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e4 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 4 (72 Hours) |
| Number of Terminations | 52 |
| Type | PLL Clock Driver |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Frequency | 100MHz |
| Base Part Number | CDC586 |
| Pin Count | 52 |
| Number of Outputs | 12 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Nominal Supply Current | 1mA |
| Family | 586 |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Input | LVTTL |
| Ratio - Input:Output | 1:12 |
| Max I(ol) | 0.032 A |
| PLL | Yes with Bypass |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.5 ns |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |