![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 15 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 101-UFBGA, WLCSP |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Published | 2014 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 101 |
| Type | Audio |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 1.2V |
| Terminal Pitch | 0.4mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| JESD-30 Code | R-PBGA-B101 |
| Interface | I2C, SLIMbus, SPI |
| Operating Mode | SYNCHRONOUS |
| Voltage - I/O | 3.6V |
| Voltage - Core | 1.26V |
| Clock Rate | 450 MIPS |
| Filter | YES |
| Length | 4.555mm |
| Height Seated (Max) | 0.538mm |
| Width | 3.646mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |