![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Lead Free Status / RoHS Status | -- |
| Height - Seated (Max) | 1.732 (44.00mm) |
| Interfaces | I2C/SPI |
| Package | Tray |
| Base Product Number | CY8C20467 |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Product Status | Obsolete |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Series | MKP385 |
| Packaging | Bulk |
| Size / Dimension | 1.654 L x 0.945 W (42.00mm x 24.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | -- |
| Termination | PC Pins |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Capacitance | 33µF |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 5.5V |
| Lead Spacing | 1.476 (37.50mm) |
| Interface | I²C, SPI |
| Number of I/O | 28 |
| RAM Size | 3K x 8 |
| Core Processor | M8C |
| Program Memory Type | FLASH (32kB) |
| Program Memory Size | 32 KB |
| Voltage Rating - DC | 160V |
| Controller Series | CY8C20xx7/S |
| Features | -- |
| Voltage Rating - AC | 110V |
| Device Core | M8C |
| Ratings | -- |