![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Package / Case | 30-XFBGA, WLCSP |
| Mounting Feature | Flange |
| Contact Shape | Circular |
| Shell Material | Aluminum |
| Supplier Device Package | 30-WLCSP (2.2x2.3) |
| Insert Material | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TVPS00RF |
| Mfr | Amphenol Aerospace Operations |
| Product Status | Active |
| Interfaces | I2C/SPI |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Series | MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV |
| Connector Type | Receptacle Housing |
| Type | For Female Sockets |
| Number of Positions | 19 |
| Applications | Capacitive Sensing |
| Fastening Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 5.5V |
| Orientation | C |
| Shielding | Shielded |
| Ingress Protection | Environment Resistant |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Size - Insert | 15-19 |
| Housing Color | Silver |
| Note | Contacts Not Included |
| Contact Size | 20 |
| Interface | I²C, SPI |
| Number of I/O | 27 |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Shell Size, MIL | - |
| Core Processor | M8C |
| Program Memory Type | FLASH (32kB) |
| Program Memory Size | 32 KB |
| Includes | - |
| Controller Series | CY8C20xx7/S |
| Features | - |
| Device Core | M8C |
| Material Flammability Rating | - |