![]()
Add to cart |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 24 |
| ECCN Code | 5A991.B |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Applications | SATA |
| Voltage - Supply | 2.375V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 2 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | DS100BR210 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 2.5V |
| Operating Supply Current | 50mA |
| Nominal Supply Current | 63mA |
| Differential Output | YES |
| Input | CML |
| Driver Number of Bits | 2 |
| Data Rate (Max) | 10.3Gbps |
| Supply Voltage1-Nom | 2.5V |
| Number of Receivers | 2 |
| Delay Time | 230ps |
| Capacitance - Input | 10pF |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis |
| Height | 800μm |
| Length | 4mm |
| Width | 4mm |
| Thickness | 750μm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |