![]()
Add to cart |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 day ago) |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 8 |
| Supplier Device Package | 8-WSON (3x3) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Applications | LVDS |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Base Part Number | DS15BA101 |
| Output | CML, LVDS |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Channels | 1 |
| Interface | LVDS |
| Max Supply Voltage | 3.465V |
| Min Supply Voltage | 3.135V |
| Operating Supply Current | 49mA |
| Current - Supply | 45mA |
| Logic Function | Buffer |
| Input | CML, LVDS, LVPECL |
| Number of Drivers | 1 |
| Data Rate (Max) | 1.5Gbps |
| Delay Time | 1.1ns |
| Height | 800μm |
| Length | 3mm |
| Width | 3mm |
| Thickness | 800μm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |