![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Differential Output Voltage | 0.65(mV) |
| Transmission Data Rate | 31.25(MBps) |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3(V) |
| Rad Hardened | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | Bulk |
| Mfr | National Semiconductor |
| Product Status | Active |
| Packaging | Rail/Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Type | Buffer, Multiplexer |
| Applications | LVDS |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Output | MLVDS |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Output Type | Repeater |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Channels | 1 x 1:4 |
| Power Dissipation | 2210(W) |
| Input Type | LVCMOS/LVTTL |
| Current - Supply | 65mA |
| Input | LVTTL, LVCMOS |
| Number of Drivers | 4 |
| Data Rate (Max) | 250Mbps |
| Number of Receivers | 1 |
| Delay Time | 3.9ns |
| Signal Conditioning | - |