![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 484-BBGA |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| Series | ACEX-1K® |
| JESD-609 Code | e1 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 484 |
| ECCN Code | 3A991 |
| Terminal Finish | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Voltage - Supply | 2.375V~2.625V |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Terminal Form | BALL |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 2.5V |
| Terminal Pitch | 1mm |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | EP1K100 |
| JESD-30 Code | S-PBGA-B484 |
| Number of Outputs | 333 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 2.52.5/3.3V |
| Number of I/O | 333 |
| Clock Frequency | 37.5MHz |
| Propagation Delay | 0.5 ns |
| Number of Inputs | 333 |
| Programmable Logic Type | LOADABLE PLD |
| Number of Logic Elements/Cells | 4992 |
| Total RAM Bits | 49152 |
| Number of Gates | 257000 |
| Number of LABs/CLBs | 624 |
| Output Function | MIXED |
| Length | 23mm |
| Height Seated (Max) | 2.1mm |
| Width | 23mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |