![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tube |
| JESD-609 Code | e4 |
| Feature | Bi-Directional, USB 2.0 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 16 |
| Terminal Finish | NICKEL PALLADIUM GOLD |
| Applications | USB |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 2 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Pin Count | 16 |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G16 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Number of Channels | 4 |
| Analog IC - Other Type | DPDT |
| -3db Bandwidth | 750MHz |
| On-State Resistance (Max) | 6.5Ohm |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Off-state Isolation-Nom | 30 dB |
| On-state Resistance Match-Nom | 0.3Ohm |
| Switch Circuit | SPDT |
| Switch-on Time-Max | 6ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V~3.6V |
| Length | 5mm |
| Height Seated (Max) | 1.1mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 6.5Ohm |
| Max Power Dissipation | 1μW |
| Base Part Number | FSUSB22 |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Turn On Delay Time | 4.5 ns |
| Supply Type | Single |
| Turn-Off Delay Time | 2.5 ns |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |