![]()
Add to cart |
| Manufacturer | FMD |
| Product Category | AC DC Converters, Offline Switchers |
| Series | - |
| Packaging | Alternate Packaging |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Supplier-Device-Package | 8-SOP |
| Watt | - |
| Output-Isolation | Isolated |
| Internal-Switch-s | Yes |
| Voltage-Breakdown | 700V |
| Topology | Flyback |
| Voltage-Start-Up | 17.6V |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 6.6 V ~ 30 V |
| Duty-Cycle | - |
| Frequency-Switching | - |
| Fault-Protection | Current Limiting, Open Circuit, Over Temperature, Over Voltage |
| Control-Features | - |