![]()
Add to cart |
| Manufacturer | INFINEON |
| Product Category | AC DC Converters, Offline Switchers |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | CoolMOS™ |
| Package | Bulk |
| Product-Status | Active |
| Output-Isolation | Isolated |
| Internal-Switch-s | Yes |
| Voltage-Breakdown | 650V |
| Topology | Flyback |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 10.3V ~ 26V |
| Duty-Cycle | 75% |
| Frequency-Switching | 67kHz |
| Fault-Protection | Current Limiting Open Loop Over Load Over Temperature Over Voltage |
| Control-Features | Soft Start |
| Operating-Temperature | -25°C ~ 130°C (TJ) |
| Package-Case | 12-BSOP (0.295" 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Supplier-Device-Package | PG-DSO-12 |
| Mounting-Type | Surface Mount |