![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | LOCO™ |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Clock Generator |
| Voltage - Supply | 3V~5.5V |
| Base Part Number | ICS512 |
| Output | CMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 200MHz |
| Input | Clock, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| PLL | Yes with Bypass |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Divider/Multiplier | No/Yes |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |