![]()
Add to cart |
| Package / Case | SOP-16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RoHS | Details |
| Interface Type | I2C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Package | Tube |
| Base Product Number | IS31SE5104 |
| Mfr | Lumissil Microsystems |
| Product Status | Active |
| Packaging | Tube |
| Series | IS31SE5104 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Type | Capacitive Sensor |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Output Type | - |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Input Type | - |
| Current - Supply | 173 µA |
| Sensor Type | Button |
| Height | 1.65 mm |
| Length | 10 mm |
| Width | 6.04 mm |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295, 7.50mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| HTS Code | 8542.39.00.01 |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Current - Supply | 173μA |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |