![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Number of Pins | 100 |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) |
| Weight | 657.000198mg |
| Operating Temperature | 0°C~90°C TJ |
| Packaging | Tray |
| Series | ispMACH® 4000V |
| Published | 2000 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Max Operating Temperature | 90°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Frequency | 454.5MHz |
| Base Part Number | LC4064 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Operating Supply Current | 12mA |
| Number of I/O | 64 |
| Memory Type | EEPROM |
| Propagation Delay | 2.5 ns |
| Turn On Delay Time | 2.5 ns |
| Number of Logic Elements/Cells | 36 |
| Max Frequency | 400MHz |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 4 |
| Number of Macro Cells | 64 |
| Voltage Supply - Internal | 3V~3.6V |
| Delay Time tpd(1) Max | 2.5ns |
| Number of Logic Elements/Blocks | 4 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |