![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Number of Pins | 144 |
| Supplier Device Package | 144-TQFP (20x20) |
| Operating Temperature | -40°C~105°C TJ |
| Packaging | Tray |
| Series | ispMACH® 4000ZE |
| Published | 2000 |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Frequency | 200MHz |
| Base Part Number | LC4128 |
| Operating Supply Voltage | 1.8V |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Max Supply Voltage | 1.9V |
| Min Supply Voltage | 1.7V |
| Operating Supply Current | 168μA |
| Number of I/O | 96 |
| Nominal Supply Current | 168μA |
| Memory Type | EEPROM |
| Propagation Delay | 7.5 ns |
| Turn On Delay Time | 7.5 ns |
| Number of Logic Elements/Cells | 8 |
| Max Frequency | 200MHz |
| Number of Programmable I/O | 96 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 8 |
| Number of Macro Cells | 128 |
| Voltage Supply - Internal | 1.7V~1.9V |
| Delay Time tpd(1) Max | 7.5ns |
| Number of Logic Elements/Blocks | 8 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |