![]()
Add to cart |
| Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 68-VFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 68 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 68 |
| Type | General Purpose |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 50mW |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 1.2V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | LM15851 |
| Pin Count | 68 |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Interface | Serial |
| Max Supply Voltage | 1.995V |
| Min Supply Voltage | 1.805V |
| Number of Bits | 12 |
| Data Rate | 4000000 Mbps |
| Number of Inputs | 1 |
| Resolution | 1.875 B |
| Sampling Rate | 4 Gsps |
| Voltage - Supply, Analog | 1.14V~1.26V 1.8V~2V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.14V~1.26V |
| Power Consumption | 2W |
| Height | 1mm |
| Length | 10mm |
| Width | 10mm |
| Thickness | 1mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |