![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 6 Weeks |
| Package / Case | 56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) |
| Number of Pins | 28 |
| Supplier Device Package | 56-TSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 4 (72 Hours) |
| Power (Watts) | 415mW |
| Max Power Dissipation | 415mW |
| Base Part Number | LM98513 |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 10 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V~3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V~3.6V |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |