![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package | 40-TQFN (5x5) |
| Package | Bulk |
| Mfr | CTS-Frequency Controls |
| Product Status | Active |
| Height - Seated (Max) | 0.067 (1.70mm) |
| Base Product Number | MAX3600 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Series | 637 |
| Size / Dimension | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) |
| Type | XO (Standard) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency | 322.265625 MHz |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Output | LVPECL |
| Function | Enable/Disable |
| Base Resonator | Crystal |
| Current - Supply (Max) | 88mA |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |
| Number of Channels | 4 |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Data Rate | - |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Modulation | - |
| Ratings | - |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Pins | 40 |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2012 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | Laser Diode Driver |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Base Part Number | MAX3600 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |