![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-uMAX/uSOP |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Dim | (Ø x H) 14.3 mm x 50.5 mm |
| (Ø) | 14.3mm |
| Content | 2pc(s) |
| Rechargeable | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| Device Type | LVDS Driver |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX9174 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Product Status | Active |
| Pd - Power Dissipation | 444 mW |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Type | RECH.AC.Power AA2600mAh BLI2 |
| Applications | LVDS |
| Subcategory | Interface ICs |
| Technology | NiMH |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Output | LVDS |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Number of Channels | 1 x 1:2 |
| Voltage | 1.2V |
| Operating Supply Current | 17 mA |
| Current - Supply | 25mA |
| Data Rate | 800 Mb/s |
| Size | AA |
| Input | LVDS |
| Product Type | LVDS Interface IC |
| Number of Drivers | 2 Driver |
| Data Rate (Max) | 800Mbps |
| Number of Receivers | 1 Receiver |
| Capacity | 2600mAh |
| Delay Time | 2.39ns |
| Capacitance - Input | 4.5 pF |
| Signal Conditioning | - |
| Height | 50.5mm |