![]()
Add to cart |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240, 6.10mm Width) |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tube |
| Published | 2012 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 48 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Terminal Finish | TIN |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Base Part Number | MAX9234 |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G48 |
| Function | Deserializer |
| Number of Outputs | 21 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Output Type | LVCMOS, LVTTL |
| Supply Current-Max | 98mA |
| Input Type | LVDS |
| Data Rate | 1.386Gbps |
| Number of Inputs | 3 |
| Input Characteristics | DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER |
| Interface IC Type | LINE RECEIVER |
| Receiver Number of Bits | 4 |
| Interface Standard | EIA-644; TIA-644 |
| Length | 12.5mm |
| Height Seated (Max) | 1.1mm |
| Width | 6.1mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Lead Free |