![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 12 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Type | PLL Clock Synthesizer |
| Voltage - Supply | 3.13V~5.5V |
| Base Part Number | MK2703 |
| Output | CMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Frequency (Max) | 27MHz |
| Input | Clock, Crystal |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| PLL | Yes with Bypass |
| Differential - Input:Output | No/No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |