![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 17 Weeks |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 128-LQFP |
| Surface Mount | YES |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 128 |
| Type | Video Decoder, Audio Codec |
| Applications | Audio, Video |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Pin Count | 128 |
| JESD-30 Code | R-PQFP-G128 |
| Operating Temperature (Max) | 85°C |
| Operating Temperature (Min) | -40°C |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 1.1V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 0.9V |
| Length | 20mm |
| Height Seated (Max) | 1.6mm |
| Width | 14mm |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | LQFP |
| Number of Pins | 128 |
| Published | 2013 |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Number of Bits | 10 |
| Number of A/D Converters | 4 |
| Consumer IC Type | CONSUMER CIRCUIT |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | RoHS Compliant |