![]()
Add to cart |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Number of Pins | 48 |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Weight | 181.692094mg |
| Operating Temperature | 0°C~70°C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 14 |
| Type | SCSI, LVD, SE |
| Resistance | 105Ohm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.25V |
| Base Part Number | UCC5628 |
| Max Supply Voltage | 5.25V |
| Min Supply Voltage | 2.7V |
| Operating Supply Current | 25mA |
| Nominal Supply Current | 25mA |
| Number of Bits | 14 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |