![]()
Add to cart |
| Factory Lead Time | 23 Weeks |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-XFBGA, CSPBGA |
| Number of Pins | 20 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Published | 2012 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 20 |
| Type | DAC, Audio |
| Voltage - Supply | 1.8V~3.6V |
| Number of Functions | 2 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Output Type | Voltage |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Polarity | Unipolar |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | I2C, SPI |
| Number of Bits | 24 |
| Supply Type | Analog, Digital |
| Data Interface | I2C, SPI |
| Sampling Rate | 192 ksps |
| Sampling Rate (Per Second) | 192k |
| Conversion Rate | 192 ksps |
| Voltage Supply Source | Analog Digital |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 106 dB |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |