![]()
Add to cart |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | QFN |
| Number of Pins | 24 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Number of Terminations | 24 |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Supply Voltage | 5V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Pin Count | 24 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Temperature Grade | INDUSTRIAL |
| Number of Channels | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 2.25V |
| Nominal Supply Current | 3mA |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | SERIAL IO/COMMUNICATION CONTROLLER, SERIAL |
| Clock Frequency | 50MHz |
| Data Rate | 3.125 Mbps |
| Address Bus Width | 3 |
| Boundary Scan | NO |
| Low Power Mode | YES |
| External Data Bus Width | 8 |
| Number of Serial I/Os | 1 |
| Data Transfer Rate-Max | 0.390625 MBps |
| Communication Protocol | ASYNC, BIT |
| Data Encoding/Decoding Method | NRZ |
| Length | 4mm |
| Width | 4mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |