![]()
Add to cart |
The DHRB34C221M2BB is a High Voltage Ceramic Capacitor.
Epoxy resin encapsulated
Small size
Highly reliable internal construction
Wide selection of values
Up to DC 40kV working voltage
Electrostatic coating machines
Electron microscopes, synchroscopes
CRT power supplies
Lightning arrester voltage distribution systems
DC HV power supplies
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 288-TFBGA, CSPBGA |
| Number of Pins | 288 |
| Supplier Device Package | 288-CSP (11x11) |
| Operating Temperature | -40°C~100°C TJ |
| Packaging | Tray |
| Series | SmartFusion® |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Frequency | 80MHz |
| Base Part Number | A2F200 |
| Operating Supply Voltage | 1.5V |
| Interface | EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART, USART |
| Max Supply Voltage | 1.575V |
| Min Supply Voltage | 1.425V |
| Number of I/O | MCU - 31, FPGA - 78 |
| Speed | 80MHz |
| RAM Size | 64KB |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Peripherals | DMA, POR, WDT |
| Connectivity | EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART |
| Architecture | MCU, FPGA |
| Core Architecture | ARM |
| Primary Attributes | ProASIC®3 FPGA, 200K Gates, 4608 D-Flip-Flops |
| Flash Size | 256KB |
| RoHS Status | RoHS Compliant |