ACS8526T OverviewClock program is contained in the package Tray. There is a 64-LQFP-serial number on the packaging of this product that identifies it as being packaged in a case. Surface Mount is the most recommended mounting type. 64 terminations are present in it. Parts provide 3.3V volts. For 260, the peak reflow temperature of this part is used. There has been a detection of a device with 2. normaloperation can occur at a frequency of 8kHz. -40°C~85°C TA operates within a range of temperatures. There is 3V~3.6V voltage limitation on the component. It can supply a voltage of 3V~3.6V. There is only one purpose for this component, SONET/SDH. Clock program is recommended to use CMOS, TTL as the output. As a result, it includes 64 pins. In this case, it is suitable for the part based on SONET;SDH.
ACS8526T FeaturesMounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 2 Circuits
run the output at th range of CMOS, TTL
ACS8526T ApplicationsThere are a lot of Semtech Corporation
ACS8526T application specific timer applications.
MSAN/DSLAM/PON
Fibre Channel, SAN
Telecom line cards
1 GbE and 10 GbE
Servers, Storage, Search Acceleration
Ethernet Switches, Routers
Small Cells, Mobile Backhaul/Fronthaul
Print Imaging
Communications
Broadcast Video
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Surface Mount | YES |
| Operating Temperature | -40°C~85°C TA |
| Packaging | Tray |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 64 |
| Terminal Finish | MATTE TIN |
| Applications | SONET;SDH |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Output | CMOS, TTL |
| Pin Count | 64 |
| JESD-30 Code | S-PQFP-G64 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Power Supplies | 3.33.3/5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Frequency (Max) | 8kHz |
| Input | TTL |
| Ratio - Input:Output | 4:6 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Main Purpose | SONET/SDH |
| Length | 10mm |
| Height Seated (Max) | 1.6mm |
| Width | 10mm |
| RoHS Status | RoHS Compliant |